Stół tapicerski HF-PT2000

Tapicerski stół pneumatyczny to niezbędne wyposażenie zakładów, w których produkuje się i montuje meble tapicerowane. Urządzenie jest sterowane przy pomocy nóg - symetrycznie dwustronnie, co daje możliwość ciągłej ergonomicznej pracy i ułatwia operatorowi bezproblemową zmianę wysokości stołu z każdej pozycji oraz znacząco wpływa na efektywność i komfort pracy. Konstrukcja stołu gwarantuje bezpieczną pracę w trakcie produkcji mebli na różnych dostosowanych do potrzeb operatora wysokościach.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewnia automatyczna blokada stołu na tzw. bezpiecznej wysokości, w przypadku awaryjnego wyłączenia dostępu sprężonego powietrza, drążek bezpieczeństwa blokuje stół w najwyższym położeniu uniemożliwiając jego niekontrolowane opuszczenie, a specjalne obudowy nóg sterujących zapobiegają przypadkowym uderzeniom powodującym niechciane podnoszenie i obniżanie stołu. Nożycowa konstrukcja stołu składa się ze stalowych profili oraz nowoczesnego siłownika pneumatycznego, który zapewnia automatyczne przemieszczenie blatu w pionie.

Zastosowane do produkcji stołu materiały zapewniają solidność urządzenia. Dodatkową gwarancją stabilności są zastosowane gumowane stopki, przymocowane do postawy stołu. Blat stołu jest obity wytrzymałą wykładziną dywanową, co daje dodatkowe zabezpieczenie przed ślizganiem się mebli podczas przesuwania oraz zabezpiecza materiał przed uszkodzeniem. Stół jest wyposażony w dwa rodzaje zaworów, które gwarantują bezpieczne podłączenie do sprężonego powietrza. Opcjonalnie stół może być wyposażony w specjalne ramiona, umożliwiające bardziej komfortową prace na wysokości.

Istnieje również możliwość wykonania stołu z blachy stalowej. Zapobiega to szybkiemu zużywaniu się powierzchni stołu podczas pracy z meblami drewnianymi, z nitami lub wystajacych elementów, które mogą uszkodzić wykładzinę stołu. Ze względu na sprężystość powietrza w siłowniku pneumatycznym, po umieszczeniu ciężaru mebla na stole tapicerskim, blat stołu w nieznacznym stopniu może się obniżyć. Jest to zjawisko całkowicie naturalne, wynikające z praw fizyki.

 

Parametry techniczne:

  • Udźwig  160 kg
  • Max wysokość podnoszenia  1150 mm
  • Minimalna wysokość podnoszenia  300 mm
  • Prędkość podnoszenia / opuszczania  15cm/s
  • Ciśnienie robocze  6 bar