LOIVA-JUKI MJ-3400/ MJ-7300

Automat przeznaczony do wyszywania kołnierzyków, mankietów, patek, pagonów, przednich odszyć w konfekcji damskiej i męskiej oraz wszystkich innych operacji odszycia elementów do dalszego wywinięcia. Głowicą szyjącą jest stębnówka ze specjalistycznym transportem oraz unikalnym odkrawaczem krawędziowym. Odkrawacz umożliwia skuteczne i precyzyjne odkrawanie krawędzi materiału przy wykonywaniu każdego typu narożnika, zarówno łukowego i ostrego. Szczególnie trudne do prawidłowego odszycia ostre narożniki, są odszywane z wyjątkową dokładnością punktu narożnego, w którym następuje całkowite zatrzymanie igły maszyny szyjącej w trakcie równoczesnego obrotu szablonu i ciągłej w tym czasie pracy noża krawędziowego. Bardzo dużą zaletą jest możliwe szycie elementów posiadających równocześnie łuki zewnętrzne i wewnętrzne.

MJ-3400 jest maszyną programowaną, sterowaną w pełni elektronicznie, z wykorzystaniem mikroprocesora PLC, a istotne parametry pracy, jak np. prędkość szycia na odcinkach prostych, długość ściegu, prędkość szycia na łukach, prędkość min. na ostrych zakrętach, włączenie/wyłączenie noża krawędziowego, itp., można zapisać, jako odrębny program i w dowolnym momencie wywołać z pamięci do natychmiastowego wykonania. Panel obsługi to duży wyświetlacz LCD, na którym operator widzi na bieżąco wszystkie podstawowe parametry pracy. Ich odczyt jest łatwy i czytelny. Dla ułatwienia obsługi umożliwiono wybór rodzaju szytego elementu z fabrycznie zapisanej w pamięci maszyny bazy kilku różnych rodzajów przeszyć, których wybór jest bardzo łatwy. Wzory przeszyć wyświetlane są w formie graficznej.

Dodatkowo (opcja) w zestawie dostarczana jest specjalistyczna frezarka wysoko-obrotowa do wycinania szczelin prowadzących w szablonach. Bardzo prosta w obsłudze. Szerokość frezowanej szczeliny od 3~13mm. Powstające przy wycinaniu wióry PCV są odsysane przez pompę ssącą do specjalnego pojemnika.

 
Frezarka do wycinania szablonów z PCV