JUKI MF-3620

Najnowszy model maszyny z wolnym ramieniem. Maszyna 4-igłowa, 6-nitkowa z szybką i łatwą regulacją transportu dyferencjalnego dla zapobiegania rozciąganiu i falowaniu szytych materiałów. Stosowana głównie w bieliźniarstwie, przeznaczona do łączenia cienkich i średnich dzianin na zakładkę, z dolnym i górnym przeplotem nici. Dzięki czterem szyjącym igłom płaski szew łączący jest spójny i trwały, gdyż wszystkie zszywane warstwy są zawsze przeszyte, co najmniej 2-ma igłami. Igły skrajne zabezpieczają krawędzie przed strzępieniem się. Głowica szyjąca uznawana bezsprzecznie za najlepszą jakościowo wśród odpowiadających funkcjonalnie wyrobów firm konkurencyjnych, montowana jest na specjalnym stole typu pedestal, z regulacją wysokości. Dostępne rozstawy igieł 5,2 i 6,0mm. Wznios stopki 6,5mm. Zakres regulacji transportu dyferencjalnego: 1:0,7~1:1,5mm.

 

 

Maszyna dostępna w dwóch podklasach określających sposób wyrównywania krawędzi:

 

MF-3620L100wyrównanie jednej z warstw zszywanych materiałów (szycie materiałów od lekkich np. bielizna, do ciężkich np. do produkcji odzieży sportowej)

MF-3620L200wyrównanie obydwu zszywanych warstw materiałów (szycie materiałów lekkich wykorzystywanych do produkcji bielizny damskiej i męskiej)

   

Maszyna dostępna również w wersji z silnikiem wbudowanym w głowicę maszyny z tzw. systemem „direct-drive” pozwalającym operatorowi na lepszą kontrolę podczas szycia, szczególnie drobnych elementów. Nowy model charakteryzuje się o połowę mniejszym zużyciem energii, w porównaniu do modeli konwencjonalnych z silnikiem sprzęgłowym. Zwiększona reaktywność gwarantuje całkowitą kontrolę szycia łuków i krzywych.

Podstawowe parametry techniczne:
  • max. prędkość szycia 4200 ściegów/min. 
  • max. długość ściegu 1,6~2,5mm (standard 2,1mm)
  • wznios stopki dociskowej 6,5mm
  • rozstaw igieł: 5,2mm, 6,0mm
  • regulacja transp. dyferencjalnego: 1:0,7~1:1,5
  • Typ igieł: UY 118GGS #9S ~ #12S (# 10S)